• TL
 • USD
 • EUR
 • GBP
 • RUBLE
 • RIYAL
 •   Türkçe İngilizce Rusça Arapça Almanca

  10 Adımda Ev Alım Rehberi

  10 Adımda Ev Alım Rehberi

  • Kategori: Genel
  • Yorum Yok

  İhtiyaçlarınıza Göre Bütçenizi Belirleyin

  Muhitin yapısı, sosyal imkanlar, iş ya da okula yakınlık gibi birçok kriter değerlendirilerek ev satın alma kararı verilir. Bu kararı verirken değerlendirilmesi gereken en önemli konulardan birisi bütçeye uygunluktur.

  Size En Uygun Konumu Seçin

  Ev satın alırken ihtiyaçlar doğrultusunda büyüklük, konum; hastane, devlet daireleri ve toplu taşıma noktalarına yakınlık, yeşil alanlar ve çevredeki okullar gibi kriterlere dikkat edilmelidir.

  Bölgedeki Gayrimenkul Fiyatlarının Araştırılması

  Ev aranılan bölgedeki fiyatların değişiminin incelenmesinde fayda vardır. Ev arama sürecinde en çok değer kazanan iller, ilçeler, amortisman süreleri gibi bilgileri edinebilirsiniz.

  Gayrimenkul Danışmanlarından Destek Alın

  Ev satın alma işlemlerinde profesyonel hizmet sunan gayrimenkul danışmanları, aranılan özelliklerde birçok evi listeyelebilir. Evden beklentilerinizi ve bütçenizi belirttiğiniz gayrimenkul danışmanı size uygun evi kısa süre içerisinde bulma kolaylığı sağlayacaktır.

  Evin Çevresini Araştırarak Sosyal olanaklarını tespit edin

  Muhitin sakinleri, havuz, güvenlik, otopark gibi yaşam alanları, ek olanaklar ve diğer çevre koşulları, yaşam kalitesi konusunda doğrudan etkilidir. Dolayısıyla satın alınacak evin çevre şartları mutlaka gözden geçirilmelidir.

  Ekspertiz Yaptırın

  Ev ile ilgili bilgilerin doğruluğunu öğrenmek için ekspertiz yaptırarak evin gerçek satış bedeli, iskan bilgileri, tapu kayıtları, yapı planı ve emsal değeri gibi birçok önemli bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Konut Kredisi Kullanacaksanız Teklifleri Karşılaştırın

  Konut kredisi çekmeden önce tüm kredi seçeneklerini değerlendirerek size uygun konut kredisi teklifini öğrenebilirsiniz.

  Doğabilecek Ek Masrafları Hesaplayın

  Evin önceki döneme ait elektrik, aidat, su, doğalgaz ve/veya başka masrafları bulunup bulunmadığı öğrenin. Ayrıca boya, tadilat ve kapı kilitleri değişimi gibi doğabilecek ek masrafları da unutmayın.

  Tapu Devir Belgelerini Hazırlayın

  Evin resmi olarak alımı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüklerinde gerçekleştirilir. İşlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek adına tapu devri için gereken belgeleri öğrenin.

  DASK Yaptırmayı Unutmayın

  Gayrimenkulü satın aldıktan sonra güvenli ve problemsiz bir ikame süreci geçirmek için konut ve eşyalarınızı sigorta şirketleri tarafından sağlanan sigorta ile güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca tapu devrinin gerçekleştirilebilmesi için DASK yaptırılması zorunludur.

  Paylaş :

  Cevapla

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Aradığınız gayrimenkulü bulamadınız mı ?

  Telefonunuzu bırakın sizi arayalım. Aradığınız gayrimenkulü size kısa sürede bulalım.

  © 2021 Elegance Gayrimenkul. Tüm hakları saklıdır.